Katedra Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Turystyki

Relacja z wyjazdu terenowego Studentów WNG

W piątek 19.04.2024 r. Studenci I roku TiR (w ramach przedmiotu "Geoturystyka") oraz studenci III roku TiR (w ramach przedmiotu "Turystyka i rekreacja w rozwoju regionalnym i lokalnym") mieli okazję odbyć wspólny wyjazd terenowy. I chociaż cele szczegółowe obu przedmiotów były nieco odmienne, to wspólnym i najważniejszym mianownikiem wyprawy były spotkania eksperckie z praktykami nt. specyfiki rozwoju turystyki widzianym z punktu widzenia twórców oferty turystycznej w regionie kujawsko-pomorskim.

Serdeczne podziękowania za duże zaangażowanie, gościnę, a przede wszystkim dawkę wiedzy składamy pracownikom Krajeńskiego Parku Krajobrazowego (mgr Grażynie Witczak i mgr inż. Mirosławowi Łebek), Panu Michałowi Wojcieszkiewiczowi - Inżynierowi Nadzoru w Nadleśnictwie Zamrzenica oraz twórcom i wszystkim współpracownikom wsi tematycznej "Górnicza Wioska" w Pile-Młyn z Panią Prezes Agnieszką Weyna na czele.

Wartością dodaną wyprawy było oczywiście odwiedzenie nietuzinkowych atrakcji turystycznych (w tym geoturystycznych) woj. kujawsko-pomorskiego oraz poznanie genezy powstania oraz interesujących historii związanych z tymi miejscami, tj.:

• Wzgórze Wilhelma (171,06 m n.p.pm.) - najwyższy punkt widokowy w regionie położony w miejscowości Adamkowo (gm. Kesowo),
  • "Górnicza Wioska" - wieś tematyczna zlokalizowana w miejscowości Piła-Młyn (gm. Gostycyn),
  • pozostałości po wczesnośredniowiecznym grodzisku "Talerzyk" w miejscowości Topolno (gm. Pruszcz).