Katedra Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Turystyki

Studenci w roli przewodników turystycznych i rezydentów

W dniu 16.05.2024 r. Studenci II roku studiów II stopnia uczestniczyli w ramach zaliczenia części praktycznej z przedmiotu Pilotażu wycieczek i rezydentury, poszerzając w ten sposób wiedzę o elementy niezbędne w procesie obsługi kilenta-turysty.

Miejscem zajęć był Port Lotniczy Bydgoszcz S.A. Studenci podczas zajęć w terenie sprawdzani byli z umiejętności takich jak: zachowanie się w sytuacji awaryjnej, losowej, nieprzewidzianej, a także z powitania uczestnika imprezy turystycznej, który przybył na destynację do Polski z zagranicznego biura podróży.

W roli rezydentów Studenci ćwiczyli w praktyce język angielski i kierowali uczestników (opiekuna grupy i studentkę programu Erasmus) do autokaru. Następnie, Studenci wraz z prowadzącą mgr Patrycją Essing-Jelonkiewicz omówili zasady bezpieczeństwa, prodcedury check in – odprawy lotniskowej.

Kolejnym etapem był transfer całej grupy transportem miejskim do Hotelu City Bydgoszcz, gdzie Prezes Hotelu Pan Michał Walczak przedstawił Studentom zasady i przebieg czynności zakwaterowania grupy przez pilota wycieczek oraz opisał sytuacje losowe. Wizyta w hotelu City stała się okazją do zadawania pytań w ramach pilotażu i rezydentury, a także cennej wymiany doświadczeń.

W ostatnim etapie Studenci zorganizowali spacer po Bydgoszczy, w którym zaprezentowali treści krajoznawcze wcielając się w rolę pilota pełniącego funkcję przewodnika turystycznego.

Serdeczne podziękowania za przekazaną wiedzę, zaangażowanie i gościnę studenci wraz opiekunem składają:

• Pani Akerke Maksutkyzy studentce Programu Erasmus (również za wcielenie się w rolę turystki),
  • Panu Michałowi Walczakowi Prezesowi Hotelu City Bydgoszcz.